11.07.2014 Canada

SRDEČNÉ POZDRAVY Z WHISTLERU

Jak těžké je splnit si sen? Sen o spokojeném životě, nejlepším bikování a krásných horách? Překvapivě jednoduché! Stačí se rozhodnout a vyrazit. Zbytek už prozradí Honza Ševeček, který z Whistleru poslal svůj příběh o splněném snu.

authors:

Honza Ševeček

photos:

Honza Ševeček

 
 
story

SRDEČNÉ POZDRAVY Z WHISTLERU

Rozhodnutí vyjet za oceán mě napadlo už během studia na vysoké škole. O tom, že to bude právě Kanada, bylo víceméně jasno už po pár telefonátech s mou starší sestrou, která zde ve Whistleru žije už třetím rokem. Z každého telefonátu jsem viděl její nadšení z lidí, hor, ale hlavně její vnitřní spokojenost...


Hned po dokončení školy a roku vydělávání peněz na cestu, vyřízení víz atd, jsme s přítelkyní vyrazili vstříc novým zkušenostem a hlavně za splněním svého dávného snu o skvělém bikování, hikování, lyžování v nádherných horách. Počáteční finanční náklady na vše jsou docela velké, ale o práci zde není nouze, pokud se člověk nebojí makat rukama. Já sehnal práci po necelém týdnu a to v podobě klasického pomocníka v kuchyni...umývám nádobí, krájím zeleninu, rozvážím jídlo. V současné době sháním práci na pozici bikového mechanika, tak uvidíme. Přítelkyně pracuje jako housekeeper v jednom z místních hotelů, aneb jak inženýr a psycholožka drhnou nádobí a záchody:) Každopádně s tím nemáme žádný problém a chodíme do práce rádi, protože to tady funguje na bázi týmového ducha a lidé si váží sebe navzájem, což je úžasné! No a abych se konečně dostal k horám a bikům....jedním slovem BIKOVÝ R?J NA ZEMI!


Teda aspo? pro mě. Zatím jsem si nikde tak dobře nezajezdil jako tady! Nemám namysli jen bikepark a downhill jako většina lidí při vyslovení slova "Whistler", ale hlavně okolní bike traily, kterými se tolik Whistler nechlubí. Na biku jezdím skoro denně, jelikož traily máme i kolem našeho domu. Není problém vyjet i po práci večer. Parťákem je mi kromě přítelkyně i Mitch - skvělý místní rider, čtyřicátník, který vše jezdí na hardtailu. Jezdíme hlavně xc a allmountain traily. Obtížnost je tu ale uplně někde jinde než u nás. Něco podobného jsem nezažil ani v Itálii nebo Francii. Prostě nádhera, každá vyjížďka má své kouzlo...


Jen na okraj zmíním místní asociaci Worca,která zde sdružuje bikovou komunitu, vytváří a upravuje traily, ale hlavně skvěle funguje pro bikery. Skvělé jsou její závody: $2 startovné = značená trasa, jídlo a pití v cíli, nejen cyklistická tombola, popovídání o trase a to hlavní je perfektní atmosféra. Skoro každý večer v týdnu Worca organizuje závod různého bikového zaměření. Věřím, že nějakou myšlenku z Worcy dokážu uskutečnit i po mém návratu do ČR, plány už postupně sepisuji, tak uvidíme.


A co řict závěrem? Právě teď žiju svůj sen...


Honza Ševeček, Whistler


SRDEČNÉ POZDRAVY Z WHISTLERU

SRDEČNÉ POZDRAVY Z WHISTLERU

SRDEČNÉ POZDRAVY Z WHISTLERU

SRDEČNÉ POZDRAVY Z WHISTLERU