28.10.2014 Slovakia

PROČ STOJÍ ZA TO VSTÁT III.

Východy slunce jsou nejlepší věc na světě. Nevěříte?

authors:

Petr Slavík

photos:

Petr Slavík

 
 
story

PROČ STOJÍ ZA TO VSTÁT III.Předposlední říjnový týden na horách napadl první letošní sníh. Jo! Nedočkavě jsme nechali přeletět frontu a pak hned vyrazili. Hřeben Malé Fatry je klasika. Není daleko, je dobře přístupný a výhledy jsou tady jednoduše boží. Zvlášť v době podzimních inverzí je to prostě pecka. Přespíte na Chatě pod Chlebom, ráno vyběhnete kousek na hřeben a rázem jste v první řadě velkolepého divadla. Mám rád tu půlhodinku před východem slunce, kdy se obloha začíná pomaličku probarvovat jemnými odstíny...


Tentokrát jsme to měli trochu divoké. Nahoru stoupáme v mlze. Nikdo z nás netuší, jestli vůbec něco uvidíme. Ale najednou se to začíná trhat. Vítr rozbouřený změnou počasí zběsile vyfukuje z nížin oblačnost přímo přes naše hlavy.


Ještě pár výškových metrů a je to. Divadlo začiná. Fascinuje mě, kolik podob začátek dne může mít. Dneska jsme chytili povedený dramatický kus. Zleva Rozsutec, bilý Stoh a nejblíž k nám mraky zahalený Chleb.


Dole šedá inverze. Nahoře království barev. První paprsky barví chomáče mlhy, které přes hřeben přefukuje prudký vítr, do neuvěřitelných odstínů. Tu dramatickou scenérii fotka vůbec nedokáže zachytit.


Ať se dnes pohneme kamkoliv, všude je to pecka. Velký Kriváň.


Zbytečné psát vic. Chápete, ne? Stojí za to vstát. Aspoň čas od času. Je to tak jednoduché, tak proč to neděláme častěj?

JEŠTĚ JSME VÁS NEPŘESVĚDČILI? PODÍVEJTE SE NA PRVNÍ DÍL NAŠEHO "RANNÍHO" SERIÁLU, VČETNĚ TIPŮ JAK NA TO! FURT NIC? V TOM PŘÍPADĚ MOŽNÁ POMŮŽE DRUHÝ DÍL S "BEST OF" VÝBĚREM NAŠICH RÁN. POKUD VÁS ZAJÍMÁ, JAK VYPADÁ PŘECHOD ZIMNÍHO HŘEBENE MALÉ FATRY, KLIKEJTE TADY. CHCETE PRAVIDELNÝ PŘÍDĚL INSPIRACE? PŘIDEJTE SE K NÁM.


PROČ STOJÍ ZA TO VSTÁT III.

PROČ STOJÍ ZA TO VSTÁT III.

PROČ STOJÍ ZA TO VSTÁT III.

PROČ STOJÍ ZA TO VSTÁT III.