Blog
27. 04. 2016

5 NEJLEPŠÍCH BIKOVÝCH LOKALIT V EVROPĚ PODLE TRAIL-BUSTERS

Na desítkách výprav jsme projeli prakticky celé Česko, spoustu slovenských lokalit i hlavní evropské bikové destinace. Tak kde jsme si zajezdili nejlíp?

 1. LIVIGNO

Když se mě dnes někdo zeptá na doporučení nejlepšího bikování, odpovídám jednoznačně Livigno. V současnosti podle mě nejkomplexnější a nejzábavnější evropská lokalita. Je tu skvělý bikepark, nové flow traily, které si užijí i začátečníci a hlavně nádherné, přitom dobře dostupné hory se spoustou vynikajících singletracků. K tomu bonus bezcelní zóny s levným alkoholem a benzinem…není co řešit.

Vše důležité o Livignu máte shrnuto v našich velkých reportech z lokality: 1. nové flow traily - 2. bikepark Mottolino - 3. horský "epic" přejezd

 

2. ČESKÉ POHRANIČÍ

Alpy jsou boží, o tom žádná. Konkurovat jim ale určitě dokážeme i u nás doma. A nemyslím tím jen rozrůstající se singletracková centra. Kolem patníků téměř celé severní hranice totiž najdete skvělé náročnější bikování, které doplňují unikátní příběhy. Tak silnou atmosféru nezažijete široko daleko. Tohle je prostě klenot, o kterém ví málokdo.

Přesvědčit se můžete třeba tady: Orlické hory a jejich opevnění, Rychlebské hory a zaniklé vesnice, Javoří hory a jedinečné kostely a mohli bychom pokračovat...

 

3. SAALBACH

Špičková a dostupná lokalita s perfektní infrastrukturou pro bikery a vysokým standardem služeb. Hlavní výhodou je, že k vybranému ubytování dostanete Joker Card, se kterou máte lanovky zdarma, což neuvěřitelně rozšiřuje možnosti bikové zábavy. Trojkombinace Saalbach - Hinterglemm - Leogang je sázka na jistotu.

 

 4. SLOVENSKO

Jestli něco můžeme závidět našim východním sousedům, tak jsou to prostě super hory. Slovensko je ideální pro objevovací all-mountain výpravy. Přitom je dostupné a levné. Možností je tu spousta.

Tak třeba naše oblíbená Malá Fatra, sexy Velká Fatra nebo hraniční Bílé Karpaty? Na Slovensku je stále co objevovat...

 

5. LIGURSKÉ ALPY

Můj tajný žolík. Dlouhý hřeben na dohled pláží Ligurské riviéry je překvapivě liduprázdný. Výrazné jižní klima, do úpatí ostrých svahů jsou zaseknuté staré vojenské stezky, hory prošpikované systémy bunkrů, v údolích pod vámi se krčí malé kamenné vesničky. Ta kombinace je fantasticky opojná.

Ostatně přesvědčit se můžete sami v tomto reportu.

 

NEVYBRALI JSTE SI? NEVADÍ, TADY MÁTE DALŠÍCH NĚKOLIK DESÍTEK VYZKOUŠENÝCH LOKALIT A TIPŮ. CHCETE ČERSTVÝ PŘÍDĚL INSPIRACE? PŘIDEJTE SE K NÁM.