Blog
13. 05. 2013

BIKOVÉ SNY SE MAJÍ PLNIT

Bylo to, jako by někdo vzal moje bikové sny a poskládal mi je před řidítka.

Znáte taky ten pocit, když se vám vůbec ale vůbec nechce? Místo sednutí na bika radši vymyslíte 254 důvodů za sekundu proč se svalit do gauče a otevřít si pivo. Tak to mě přesně praštilo poslední den ve Val d´Isére. Po celodenním běhání kolem trati světového poháru jsem dorazil na apartmán a vypadalo to na definitivní konec jakýchkoliv pohybových aktivit. Ale červík ve mě hlodal..."nepřijdu o něco?". Při našem přijezdu jsem totiž zahlédl na druhé straně údolí singl, který by stálo za to prozkoumat. Tak jsem se kousl a místo gauče, piva a léčivé horizontální polohy jsem nahodil šortky a vytáhl bika...

Vyplatilo se! Kousek za posledním domem Val d´Isere jsem našel začátek stezky ve skále hlubokého kaňonu, vysoko nad řekou napájející azurové jezero Lac du Chevril. Jo! O takové stezce se mi roky zdávalo - 30 centimetrů široká stezka urputně zakousnutá ve svahu, nejdřív tanec kamenným polem, pak adrenalin na exponované skalní galerii, koňská dávka flow po jehličí a na závěr romantické orgie pod sérií vodopádů. Co na tom, že má jen nějaké čtyři kilometry. Takovou koncentraci krásných míst jsem snad ještě nezažil. Při návratu mě hodinu zalévala průtrž mračen, za krk mi natekla snad půlka Slapské přehrady, ale já se stejně smál. Další den na trail vyrážím s Džobrem, Jančim a Matějem, které se mi podařilo přemluvit, že to bude super trénink s trochou focení a natáčení. Kdyby to nevyšlo, brečel bych celou cestu domů! Zaplaťpánbůh, vyšlo to a byla to nezapomenutelná tečka za naším savojským románkem.

TIP: Celý report se Savojských Alp máme tady.

 

 

Jak se tam dostat: Nepotřebujete žádnou GPS. Vyrazte z Val d´Isére po silnici směrem na Bourg-Saint-Maurice, na samém konci městečka odbočte vlevo k průmyslové budově a přímo za ní začíná trail. Jednoduché jak facka. Trail pokračuje vrstevnicí až k bočnímu zálivu přehrady Lac du Chevril. Poté se prudce zvedá bočním údolím k Tignes. Po sem jsme to jeli, ale podle map by se dalo pokračovat údolím za přehradou ještě dále.

 

 

Bikové sny se prostě mají plnit! (Ale z gauče to nedáte;)

Nástupní bod: Val d´Isere

Cíl:  Tignes

Délka: 5 km

Nastoupáno: 250 m

Povrch: 80% trail, 20% lesní cesty

Obtížnost: Střední – i když je na trailu několik opravdu exponovaných úseků, celkově to není žádná hrůza.

Orientace: Jednoduchá – držte se trailu a je to v pohodě, potkáte dvě nebo tři křižovatky, ale není se kam ztratit.

Mapa: ZDE

Highlights: krásný různorodý technický trail ve famozních kulisách

 

Hodnocení Trail-Busters: Prostě dream trail, co chcete víc?

 

GPX download: