Blog
01. 01. 2014

JAK JSME TOČILI RYCHLEBSKÝ SUPERFLOW TRAIL

Zajímá vás, jak vznikalo video o stavbě Superflow trailu? Proč se musely některé záběry vystříhat, v kolika hvězdičkovém hotelu spal štáb a kolik zemřelo veverek í? Tady máte komplet zajímavosti a drby z natáčení!

Před pár týdny jsem vyrazil na Rychlebské stezky zvěčnit do hýbacích obrázků vznik nového flow trailu stavěného nad Černou Vodou velšskýma klukama z Back on Track, kteří mají na svědomí pěknou řádku velmi úspěšných projektů na britských ostrovech. Video s pracovním názvem "Deník trailbuildera" bude mít premiéru na stánku Rychlebských stezek říjnového veletrhu Bike Brno. Ve foťáku mi ale zůstalo i pár fotek zachycující atmosféru. Tak proč si neudělat chuť už teď, že?

 

Nový den začíná. Velšani do Černé Vody jezdí na klasické "montáže" - střídají se po 14 denních turnusech, každá nová sekce má jiného otce a trochu jiný charakter. Na mě vyšel sympaťák Shaun Bevan, ale asi je to jedno, prý jsou pohodáři všichni. Budíček za rozbřesku, krátká snídaně, helma, batoh na záda, ještě zaprášené tenisky a jde se na to.

 

Na kopec vyráží Shaun s Pavlem Horníkem autem. Společně si prochází koridor stezky a ladí detaily připraveného natrasování. Za den přibude zhruba 100 metrů trailu. V náročném terénu ale číslovka hotových metrů padá prudce dolů.

 

Tak tady máme červené eso v rukávu velšských trailbuilderů. Bez něj by se nový, přibližně sedm kilometrů dlouhý trail nenarodil. Pokud vás při pohledu na fotku jímají mrákoty z pomyšlení, jaký ekologický masakr takové monstrum musí v lese způsobit...

 

...tak v klidu vydechněte. Tohle vozítko byste schovali snad i pod postel.

 

Kopání, kopání, kontrola vykopaného, kopání, testovací projížďka vykopaného úseku, ruční úprava vykopaného, kopání, kontrola, kopání, kopání, projížďka, ruční úprava. A abyste se náhodou nenudili, tak vám třeba z bagru spadne pás. Idylka? Pche, já bych neměnil ani na chvíli. Normální dřina.

 

Když slunko padá k obzoru a situaci začíná kontrolovat hlad, objevuje se catering Horník&Sons.

 

A v mžiku je tu luxusní svačinka - prostě "Rychleby style".

 

Dneska už se toho víc nestihne. Shaun naposled prochází nový úsek, dvakrát jej projíždí na kole, ještě ručně dočistí pár míst, než je opravdu spokojený. Po dni za kniplem bagru sedá na kolo a po "starých" stezkách letí dolů,  v ruce to má neskutečně. Dole ho už na verandě prosluněné posledními paprsky čeká Pavel Horník, domácí večeře a vychlazené pivko. Další těžký den rychlebského trailbuildera je u konce.

Na celý trail si musíte ještě počkat - komplet otevřený bude až na jaro 2013 - ale video tu bude co nevidět. Potkáte ho na stánku Rychlebských stezek na Bike Brno.