Blog
19. 04. 2016

KDE SAKRA JSOU TY TRAILY Z "NEJLEPŠÍHO DÁRKU"?!

Pokud vás tato trochu expresivní otázka napadla při sledování nového videa z naší dílny, nebojte, nejste sami. A že jste to vy, ty nejlepší sekce vám prozradím.

Chvíli po tom, co jsme včera vypustili do světa zbrusu nové video spáchané společně s klukama z penzionu Kolovna a skvělou dvojkou otec&syn Maroši, mi začaly chodit dotazy, kde přesně jsou ty boží traily. No. Nedivím se ani trochu, lokalitu kolem Králického Sněžníku aktuálně považuju za jednu z českých TOP lokalit technických přírodních trailů, která je navíc po hříchu (nebo zaplaťpánbůh?) zcela neprofláklá. Pokud jste video ještě neviděli, můžete se rovnou přesvědčit, že neplácám do větru.

Takže kde jsme tohle dílo nedozírné umělecké hodnoty natočili? Žádné kecy okolo, jdeme rovnou na věc.

 První velká část záběrů vznikla na fantastickém trailu po červené značce mezi Kunčickou horou a Medvědí boudou. Úsek jsem znal z našeho přejezdu divokého hřebene Rychlebských hor, takže jsem šel najisto. A nezklamal mě. Stále úzký, skvěle jetelný, přitom moc příjemně technický, proplétající se krásným lesem. Kousek za ním, u chaty Paprsek, navazuje hned další várka skvělého bikování, kdy se napojíte přímo na stezku lemující hraniční patníky. Tady jsme točili letecké záběry dronem. Ostatně všechny tyto úseky máte podrobně, včetně GPX popsané v našem reportu vyprávějícím jeden ze Zapomenutých příběhů o zaniklých rychlebských vesnicích.

 

Další část jsme točili přímo v okolí penzionu Kolovna. Tady jsme pro změnu využili krásných luk a dalekých výhledů do údolí. O kvalitní bikování ale není nouze ani tady, tento nedávný report budiž důkazem i inspirací. Králický Sněžník: Ze zlatého fondu českých trailů.

No a poslední tip. Široké okolí tu mají prostě nejlíp najeté přímo kluci z Kolovny, takže spoustu variant okruhů a nejlepších úseků vám poradí přímo na penzionu, k tomu si připojte špičkové zázemí, které tu pro bikery nabízí a máte postarané o jednu moc pěknou dovolenou. Howg.