Blog
11. 04. 2013

MALÁ POCTA VELKÝM KLUKŮM Z MTBS

Už vás někdy napadlo, co by byla česká cyklistika bez MTBS.cz?

Jestli se jen trochu zajímáte o kola, určitě jste už s MTBS.cz přišli do styku. Pokud se o kola zajímáte o trochu víc, nejspíš jsou pro vás stránky MTBS denní chleba. Akce, reporty, testy, technika - v Česku prostě není aktuálnější a ucelenější zpravodajství z cyklistického světa.

Napadlo vás ale někdy, jaká černá díra by po "emtébéesku" zůstala? A nejde jen o objem informací. Z představy, že bych měl garantovat jejich denní aktualizaci, mě osobně naskakují fakt ošklivé pupínky. A to jsme ještě nemluvili o hodnotě informací - na spousté akcí, o kterých ostatní média informují z převzatých zdrojů, má MTBS svého reportéra. Nebo dva. K tomu mimořádně luxusní fotky od Michala Červeného. Pěkný kus dřiny, to vám říkám.

Minulé léto jsem měl možnost vyrazit na závod Světového poháru ve francouzském Val d´Isere, což jsem mimojiné využil k strávení jednoho ostrého pracovního víkendu v blízkosti Honzy Němce a Michala Červeného, kteří táhnou zpravodajství ze závodů. A jak takový víkend vypadá? Pěkně mizerná dovolenka. Z auta rovnou do press centra a Honza Němec už datluje první aktuality, zajímavosti a prognózy. Mezitím Michal Červený krouží mezi týmovými boxy a sbírá technické špeky, o kterých se v katalozích ještě dlouho nedočtete. Potom si Michal prokamzíkuje okolí celého okruhu a hledá nejlepší místa na foceni. Na každém kroku jde přitom pěkně vidět, jak jsou čeští borci v profesionálním cyklistickém cirkusu dobře zapsání. Další dny začínají závody a s nimi startuje divoký kolotoč - start, focení, do toho svižný deštík, rozhovory, tiskovka a už se to sází na web. Než byste řekli "kafe", už to máte doma v pokojíčku. V press centru se končí až dost za tmy, na apartmánu se pak dá sotva jedno pivo z plechovky a kluci leží jak zabití.

Tak až příště budete zase číst MTBS, vzpomeňte si, že se ty písmenka a obrázky nedělají samy od sebe. Kluci díky.

 

A tady je malé video ze zákulisí cyklistické žurnalistiky na elitním světovém podniku, tak si to pusťte, ať vidíte, že to není žádný med!