Blog
28. 03. 2013

PRŮVODCE ČESKÝM MEDIÁLNĚ-BIKOVÝM PÍSKOVIŠTĚM

Tak nám vychází první číslo nového bikového časáku Mountain Bike Action a s ním se vyrojil milion dohadů. No a protože Trail-Busters mají vždycky ty nejlepšejší informace, tak vám teď vysvětlím, jak to leží a běží ve skutečnosti.

Dlouhou dobu u nás v poklidu fungoval triumvirát hlavních hráčů - největší Velo, trochu v pozadí Peloton (který prý v posledních měsících hodně a kvalitně inovoval), třetí novinový Cykloservis.

Na podzim zajeté pořádky rozčíslo první číslo magazínu Bike, jehož část byla přeložena z německého Mountain Biku a druhá půlka byla stvořená českou redakcí Štěpána Hájíčka (mimochodem bývalého zástupce šéfredaktora Vela). Ještě než se stihl nový časák trochu ohřát, tak se Štěpán nedohodl s vydavatelstvím na modelu dalšího fungování a rozcházejí se. Ale jeho odchodem projekt NEKONČÍ...

Mezitím si už vrabci na střeše cvrlikají o novém časopisu, který se Štěpánem ani koncem Biku vůbec nesouvisí, a který by měl také fungovat na modelu licence zahraničního časáku doplněného českou redakční částí, tentokrát amerického Mountain Bike Actionu. Hlavou projektu je Ondřej Vysypal, bývalý šéfredaktor Pelotonu. Už do rozjetého vlaku nastupuje Štěpán Hájíček jako posila nové redakce. Časák by měl být exkluzivněji a techničtěji zaměřený, ovšem s cenou přes sto korun. Víci info najdete na jeho webu.

Ale zpátky k novému BIKU, který se po odchodu redakce zdá dočista mrtvý. Kdepak. Silné nakladatelství Motor Presse si vybírá jako krizového manažera outdoorového harcovníka Kubu Turka, který má za úkol postavit na nohy jarní číslo. Víc informací v tuto chvíli není.

Takže tak. Taky se vám z toho trochu motá hlava? Nebojte, nejste sami!:)