Blog
24. 03. 2013

PRVNÍ JARNÍ

Ta letošní zima je snad nekonečná. Přesně na první jarní den se ale počasí zázračně vybralo. Azurová obloha, na sluníčku krásných patnáct, doma by nás neudrželi ani párem volů.

 

S Davidem Krušinou jedeme do "našich" Chřibů. Kam jinam. Chceme mrknout na oblíbené místa a zjistit, jestli má zima už definitivně sbaleno. Místo slušného rozloučení se nám ale boty plní sněhem a rázem je jasné, že kmotra zima u nás ještě nějaký pátek pobude. Tak aspoň můžeme potrénovat "ostré lokty", zásadní figuru každé kvalitní bikové fotky;)

 

Vítr přefukující hřebínek měl minulou noc asi pořádnou sílu, a tak čím výš stoupáme, tím míň sněhu nás brzdí. Chvílemi to má už i úrověň. Zůstali bychom klidně dýl, ale v báčkůrkách mám bazén a prsty mrznou ostošest. Tak radši takticky vyklízíme pozice a jdeme jaro hledat jinam.

 

Zatímco les na Holém kopci si hrál na nekompromisní mrazák, nad Tučapama je to uplně jiná liga. Slunce odvážně testuje sílu paprsků, krajina vyfasovala jarní nátěr a cyklistické srdíčko tluče jak splašené.

 

Nevím čím to je, ale ty první jarní vyjížďky se vždycky jen tak touláme, cesty vybíráme podle chuti a nadšeně objevujeme místa, kde jsme dřív nebyli. Dneska nás to zavedlo až nad Stříbrnice, které se krčí ve svahu posledních kopečků Buchlovských hor.

 

 Jejich kostel jim pokaždé závidím - v elegantní bledě modré fasádě, na nepřehlédnutelném místě dominuje širokému okolí.

 

 Tak ještě prokličkovat po loukách a mezi poli... 

 

 ...na památku blýsknout oblíbeného Supa XF 959, který se s bratříčky po téměř půlroční službě vrací k mamince do fabriky (už chystám do blogu sepsání našich zkušeností), a naše první jarní vyjížďka je u konce. A následující den k nám přichází rekordní mrazy...