Blog
26. 03. 2020

RYCHLEBKY OHLÁSILY NOVÝ TRAIL... A MÁLEM ZBOURALY HITHIT

Překvapila Pavla Horníka reakce na projekt? Co říkají na bikerskou komunitu na Hithitu? A jaké jsou detaily chystaného trailu? Shrnuli jsme pro vás vše důležité.

SÍLA BIKERŮ

Ve čtvrtek ráno spustily Rychlebské stezky svůj projekt na financování stavby nového trailu. Za deset minut bylo na účtě 50 000 Kč. Večer prvního dne bylo vybráno na Hithitu, portálu komunitního financování, už neuvěřitelných 96% cílové částky prvního milníku. Už během dne mi v telefonu pípnula sms od zakladatele Hithitu Pavla Eichlera: "Co to u nás provádíte?!?:)", večer pak Pavel poslal stručné a jasné zhodnocení. "Projekt Rychlebských stezek se rychlostí, jakou se blíží ke 100% zafinancovaní, řadí k nejúspěšnějším projektům v historii Hithitu." A Eichlerova slova se potvrdila hned další ráno. Pouhý dén od spuštění hlásí projekt splněný první milník - vybráno 102%!

 

 

JEDNÍM TRAILEM TO NEKONČÍ!

Za normálních okolností financují Rychlebské stezky tým kluků, který se profesionálně stará o stezky, z provozu Základny. Ta ale letos kvůli korona viru musela zůstat zavřená. Je to úplně jednoduché. "Není základna, nejsou peníze, není tým kopáčů…..nejsou Rychlebské stezky," vzkázal ve videu Pavel Horník, náčelník stezek. To byl impuls k vytvoření projektu komunitního financování. Výměnou za příspěvek kluci postaví novou trailovou pecku – Jestřábí trail. Bude to úplně nová trasa v úplně nové lokaci. Nabídne flow sekce, průjezdy kaňonem potoka i velké šutráky. Prvním milníkem to ale nekončí. Když se vybere víc, kluci postaví navíc novou technickou kamennou sekci T-Rex. A když se bikeři složí i na překonání druhého milníku, "Jestřáb" kluci protáhnou až do údolí.

 

https://www.trail-busters.cz/webfoto/200326_hithit/002.jpg

CHCETE DETAILY? ZEPTALI JSME SE U ZDROJE

Zajímavých informací není nikdy dost. Tak jsme rychle vyzpovídali Pavla Horníka, který se právě vrátil z obhlídky lokace nového trailu.

 
Za den se vybralo 102% cílové částky projektu, čekal jsi takový hukot?
Je to neuvěřitelné. Jsem z toho uplně paf. Samozřejmě to sledovali i naši "kluci z lesa", ti mi psali už večer, že tomu nevěří (smích). Strašně moc bych chtěl poděkovat všem, kteří nám pomohli.

Jaké jsi měl pocity, když jsi projekt připravoval? Věřil jsi v sílu bikerské komunity?
Já jsem věřil, že máme nejlepší komunitu a lidi kolem stezek. Jenom jsem nevěděl kolika lidí se už významně dotkly omezení způsobené koronavirem. Pokud řešíte základní životní věci a chybí vám finance, nemůžete pak logicky podporovat ostatní. No, spíš jsem ale čekal, co se bude dít. Nedělal jsem si nějaké představy, kdy kolik vybereme. Spíš jsem si říkal, že Hithit jsme si vždycky nechávali schovaný na dobu "až bude hůř" a že se celou dobu snažíme všechno dělat poctivě a dobře. A nějak jsem cítíl, že teď nazrála ta doba. Prostě jsem si říkal, že to má smysl.
 
Můžeš prozradit bližší detaily o lokaci nového trailu?
Jestřábí trail bude začínat z místa kde končí Tajemný a Prokletý a bude pokračovat jako samostatná lajna až dolů k 7.sekci Superflow. Horní část vede v mladém bukovém lese s neuvěřitelným zvlněným terénem s občasnými šutráky, pak následuje flowstone sekce s velkýma soliterníma balvanama, pak kousek traverzu do kaňonu potoka, podél kterého chvíli trail povede. Tam je naprosto kouzelné místo. Pak je krátký stoupák k cestě. Za ní začíná druhá sekce - klikatice přes velké balvany rozeseté volně po lese jako želví krunýře, přejezd potoka, kousek stoupáku a pak na obrovské pasece dlouhá flow sekce s možností poskočit si přes dvojáky, dál trail projede kolem Sedmi skal, což je nádherná skalní formace a po závěrečném sjezdu přijedete k 7. sekci Superflow.
 
Cílovou částkou projekt ale nekončí. Vypsali jste i další dva milníky, následujícím je T-Rys. Proč by se bikeři měli těšit i na něj?
TyranosaurusRys je hard verze, která najede do prostřední části Naučné stezky-Sítka. Je na ní několik skalních výzev. Začíná Flaškou, která kdysi byla v Endurozávodě, pak přetraverzuje k lávce na největší místní skálu Tyranosaura, což je hodně kanadská vložka, pak ještě přejedete po hřbetě ponorky a za lávkou se napojíte do Naučný. Je to úsek, který si budete určitě pamatovat.
 
Co by znamenalo, pokud by se podařilo vybrat i na třetí milník a Jestřáb by se protáhl celý až do údolí?
Spolu s celým Prokletým je to další lajna vedoucí z hora až dolů do údolí. Vlastně máš najednou na kopci čtyři dlouhé varianty, co můžeš jet. To výrazně rozšíří možnosti, jak si užít na Rychlebských stezkých ještě víc srandy.